Apteki Gemini          Apteki Gemini          Nagrodzone produkty          Supermama 2015

Woda na zatkany nosek od 1. miesiąca życiaInstagram Babycap


Woda morska dla dzieci od 1. miesiąca życia

 

Pielęgnacja dziecka to również  oczyszczania nosa z wydzieliny. Opróżnić należy jeden przewód zatykając drugi poprzez uciśnięcie palcem skrzydełka nosa. Podobnie postępujemy wydmuchując delikatnie wydzielinę z drugiego przewodu.

Żeby ułatwić toaletę nosa proponuję stosowanie spray woda morska . Izotoniczny roztwór wody morskiej zawiera mikroelementy magnezu, miedzi, srebra, cynku, siarki, działa więc dobroczynnie na śluzówkę nosa. Rozrzedza wydzielinę ułatwiając jej ewakuację, oczyszcza śluzówkę z alergenów, pyłu, kurzu, bakterii. Odżywia ją i nawilża zapobiegając zaleganiu treści patologicznej, zmniejsza tym samym stan zapalny. Doskonale nadaje się do codziennej higieny i gdy konieczna jest inhalacja u dziecka lub zastosowany aspirator do nosa.

Stosowany spray woda morska do nosa nie tylko przynosi ulgę choremu nosowi, ale jest wskazany przed aplikowaniem kropli leczniczych. Trafiają one wtedy na chorą śluzówkę, a nie na wydzielinę, która w czasie „apsiku” jest usuwana z nosa razem z lekiem. Poza tym zapewniając nosowi prawidłową wilgotność i „mycie”, przywracamy jego sprawne funkcjonowanie, czyli rozpoznawanie zapachów oraz oczyszczanie, ogrzewanie i nawilżanie wdychanego powietrza, bo tylko wtedy może ono oddać maksymalną ilość tlenu w płucach.

Wybierając jaka  woda morska w spray nadaje się dla naszego dziecka sprawdźmy, czy strumień wody jest dobrze rozpylany i nie jest zbyt silny dla malucha.

lek. med. Anna Molska
Specjalista otolaryngologii
24-letnie doświadczenie zawodowe w chirurgii laryngologicznej i leczeniu zachowawczym na Oddziale Laryngologii Dziecięcej Woj. Szpitala Zespolonego im. J. Śniadeckiego w Białymstoku oraz w Dziecięcej Poradni Laryngologicznej